Giuliano de Paula Gözlem Raporu

Fenerbahçe'nin yeni ofansif orta saha transferi Giuliano de Paula'nın oyununa dair özellikleri Nihat Kasap yazdı


İsim: Giuliano de Paula

Doğum tarihi: 31 Mayıs 1990.

Ülke: Curitiba Brezilya.

Yaş: 27.

Boyu: 1,72 m.

Mevki: On Numara

Kulüp Geçmişi

Avrupa macerasına 2011 yılında Dnipro takımında başlayan Giuliano de Paula, bu takımda 3 yıl forma giydikten sonra 2 yıl da Brezilya takımlarından Gremio’da forma terletip, Rusya’nın güçlü ekiplerinden Zenit’e transfer oldu.

Öne Çıkan Özellikleri

Giuliano’nun güçlü yönlerini sayarsak, öncelikle çok yönlü bir hücum oyuncusu olduğunu söyleyebiliriz.  Hareketli ve tüm sahayı kullanabilen bir yapısı var. Ön plana çıkan özelliklerinden biri de uzaktan şutları. Daha çok adam eksiltmeleri sonrası uzaktan şut fırsatları yaratabilen Giuliano, bunu set hücumlarında da başarabilmesiyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda istatistiki anlamda da uzaktan şutlarda %67 gibi gayet iyi bir isabet oranı yakalayarak bu konudaki etkinliğini de gözler önüne seriyor. Rakip savunmaların merkezden paslar ve kenar ortalarıyla geçilemediği durumlarda Giuliano’nun bu özelliği daha değerli bir silah haline geliyor.

Rusya Ligi gibi sert ve mücadeleci bir ligde mücadele eden Giuliano, klasik 10 numaralarda aşina olmadığımız çok önemli bir özelliğe daha sahip: Kuvvet.

İnce bileklerinin ve şut yeteneğinin yanında, oyun kurma ve pas dağıtımı gibi takımın tamamına olumlu etki eden yetenekleri de olan Giuliano, saha görüşüyle takımın beyni olabilirken, aynı zamanda da takımın oyun hızını arttırıcı bir etki göstererek kontra atak futbolcularını ve kanatları iyi seviyede besleyebiliyor.

Topsuz alan boşaltmalar konusunda da üst düzey uzmanlanmış bir 10 numara olarak da tanımlayabileceğimiz Giuliano, asist yapmadığında dahi skora görünmeyen katkılar yapabiliyor.

Özetle Fenerbahçe’nin yeni transferi, Süper Lig’e damga vuracak nitelikte çok dinamik, yetenekli ve bir o kadar da verimli bir oyuncu.

Daha fazlası için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giuliano de Paula Gözlem Raporu

giriş yap

Captcha!

parola sıfırla

Back to
giriş yap
Choose A Format
Gif
GIF format

Send this to a friend