Galatasaray Transferde Hız Kesmiyor

Galatasaray, transfere nokta koymadı


Transferin yıldızı Galatasaray, hücum rotasyonunu güçlendirmek için bir hamle daha yapacak.

foobas Galatasaray Sorumlusu Yılmaz Cantürk’e konuşan üst düzey bir yetkili, Welliton ile anlaşmaya varıldığını ve oyuncuya herhangi bir bonservis ödenmeden kadroya katılacağını dile getirdi.

İsminin belirtilmemesini rica eden yetkili, Arda transferi için de umutlu konuştu. Arda’nın gelmek istediğini ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un da bu konuda sıradışı bir fedakarlıkta bulunacağını ileten yönetici, bu iki transferin dışında bir de kiralık olarak kadroya katılacak stoperin gündemde olduğunu belirtti.

Welliton daha önce Spartak Moskova, Celta Vigo gibi takımlarda forma giymiş, ülkemizde de Kayserispor ve Mersin İdmanyurdu’nda ter dökmüştü.

foobas Scout İzlenimi

Welliton, öncelikle hücumda çok yönlü olmasıyla dikkat çekiyor. Hızı, bitiriciliği ve adam eksiltme yeteneği sayesinde hem kanat hem ofansif orta saha hem de forvet pozisyonunda değerlendirilebilecek joker nitelikli oyuncu, kadrosu gittikçe derinleşen Galatasaray’da verimli bir rotasyon oyuncusu olabilir. Oyuncunun maliyetinin düşük olması da bu transferi olduğundan da başarılı kılan diğer bir etken. Oyuncunun Türk kültürüne ve Türk futbolunun yapısına alışkın olması da Galatasaray’ın oyuncuyu tercih etmesi ve transferi bitirmek için düğmeye basmasında önemli bir rol oynuyor.

Welliton, çalışkan ve pres yapmayı seven yapısıyla oyunun ikinci yarısında oyuna dahil olarak rakip stoperler için çok önemli bir yıldırıcı güç olup, gizli çapraz koşuları ve top tekniğiyle oyunun skorunu değiştirebilecek bir oyuncu. İmzalar atılırsa bu transferin Galatasaray’ın menfaatine olacağı şüphe götürmez bir gerçek.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galatasaray Transferde Hız Kesmiyor

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap