Vincent Janssen Gözlem Raporu


Doğum tarihi/Yaş: 15 Haz 1994 (23)
Uyruğu: Hollanda
Boyu: 1,83 m
Mevki: Santrafor
Güncel Milli oyuncu: Hollanda

Güçlü Yönleri (Bitiricilik, Denge, Zıplama, Önceden Sezme, Soğukkanlılık)

Vincent Janssen’in düzenli olarak son oynadığı AZ Alkmaar takımının ofansif bir kurguyla oynadığını ve bu sebeple çok fazla gol pozisyonuna girdiğini söyleyebiliriz. Genç oyuncu, bunu en iyi şekilde değerlendirerek mutlaka skora gol ya da asist anlamında katkı sağlıyordu. Girdiği ikili mücadelelerde güçlü fiziğini de kullanarak yere neredeyse hiç düşmeyen oyuncu dengesini iyi koruyor ve her ne olursa olsun takımının topa sahip olmasını sağlıyor. Janssen’in rakip ceza sahası içinde hava toplarında yükselişi ve sıçrayışı oyuncunun golü atma eğiliminin ne kadar fazla olduğunu gösteriyor.

Bir forvet oyuncusu için takım arkadaşlarının ne yapacağını önceden sezmek ve ona göre pozisyon almak da skora katkı anlamında önemlidir. Janssen, takımı hücuma çıktığında zaman zaman kale önüne doğru koşarken zaman zaman da yalancı koşular yapıp ceza sahası dışında bekleyerek takım arkadaşlarına boş alan yaratmaya da çalışıyor.

Onun en belirgin özelliği olarak oyun içindeki soğukkanlılığı ve sadece oyununa odaklanmış yapısını görebiliriz. Girdiği ikili pozisyonlardan sonra sert bir harekete maruz kalsa bile agresif bir tepki vermeyen oyuncu sadece oyununa konsantre olmuş bir şekilde gollerini sıralamayı amaçlıyor.

Zayıf Yanları (Tecrübe, Koşu Problemi, Zayıf Ayak Kullanımı)

Henüz 23 yaşında olan Janssen genç yaşta ligimizde ne kadar katkı sağlar bunu kestirebilmek zor. Özellikle sert savunmalara karşı tecrübe anlamında sıkıntı yaşaması muhtemel olan Janssen’in yenmesi gereken zayıf özelliklerinden en önemlisi tecrübe diyebiliriz.

Çok hareketli bir forvet olmadığını söylediğimiz Janssen’in saha içinde kendine has oyun yapısına ait önemli dezavantajlarından biri de koşu problemi. İyi bir bitirici olmasının yanında top rakipteyken fazlaca pres yapmayan oyuncu rakibi sıkıştırmak yerine daha çok sakin adımlarla gol pozisyonuna girmeyi bekliyor.

Bir hücum oyuncusunun her iki ayağını da iyi kullanması gerektiğini bildiğimiz için önemli olarak sayılabilecek bir durum olan zayıf ayak kullanımı Janssen’in göze çarpan özelliklerinden biri. Attığı gollerde genel olarak sol ayağını hiç kullanmayan oyuncu daha çok pozisyona girmesi halinde bu tip durumlarda tecrübe sahibi olarak sol ayağını da güçlendirmesi gerekiyor.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. “Attığı gollerde genel olarak sol ayağını hiç kullanmayan oyuncu daha çok pozisyona girmesi halinde bu tip durumlarda tecrübe sahibi olarak sol ayağını da güçlendirmesi gerekiyor.” demişsiniz ama adam solak.

Vincent Janssen Gözlem Raporu

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap