Neymar ve Domino Etkisi

Neymar'ın PSG transferinin diğer kulüplerde yarattığı etkiyi Burak Özgül inceledi


222 milyon Euroluk bedelle Paris Saint Germain’in yolunu tutan Neymar, birçok kulübün transfer politikasını etkiledi. Avrupa’da domino etkisi yaratan döngünün içine kimler dahil olmadı ki?

Borussia Dortmund forması giyen 20 yaşındaki Ousmane Dembele’nin Barcelona ile flörtleşmesi ve antrenmanlara çıkmaması Peter Bosz’un radikal kararlar almasına sebep oldu. Bosz, antrenmanlara çıkmayan Dembele’yi süresiz kadro dışı bıraktı.

Juventus da bu konuda nasibini alan takım oldu. Dybala için girişimlerde bulunan Barcelona, Arjantinli yıldızdan da haber bekliyor. Dybala’nın gitmesine karşın Federico Bernardeschi’yi Fiorentina’dan transfer ettiler. Fakat iki solağı birbirinden ayıran en önemli nokta Dybala’nın forvet arkası olarak da oynayabilmesi. Dybala transferi gerçekleşirse oraya başka bir isim daha alabilirler. Bu ihtimal olursa “zebralar” transfer piyasasında 3 haneli bonservis bedeli ödeyen bir başka takım olabilir.

Domino etkisine kapılan diğer takım Liverpool’du. Liverpool’a bağlı olarak da Red Bull Leipzig… Katalan ekibinin, Coutinho için 70 milyon Euroluk teklifini Liverpool cephesi düşünmeden reddetti. Naby Keita için 75 milyon Euro teklif eden Liverpool’u ise RB Leipzig cephesi hiç düşünmeden reddetti. Neymar’ın transferi sonrası Coutinho için 80 milyon Euro artı Rakitic teklif edildi. Liverpool cephesi 100 milyon Euroluk teklif beklediği için reddetmişti. Çünkü Barcelona kasasına sıcak 222 milyon Euro girmişti. Barcelona’nın Cou’dan vazgeçmeyeceğini düşünen Liverpool, Keita için 82 milyon Euroluk bir teklif hazırladı.

Mbappe için girişimlerde bulunulacağı hatta bir teklif sunulduğu bile kulislerde yüksek sesle dillendiriliyor. Son durum şu anda böyle. Neymar’ın PSG forması giymesi neredeyse 6 takımın dengelerini bozmuş durumda. Domino etkisinden kurtulamayan takım ya da takımlar hangileri olacak? Bekleyip göreceğiz…

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neymar ve Domino Etkisi

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap