Los Galacticos Şimdilerde Ne Yapıyor?

2000 yılından 2005 yılına kadar dünyadaki bütün yıldızları kadrosuna katmaya çalışan Madrid, Los Galacticos'u kurarak adeta her takıma meydan okudu. Peki şimdilerde, Real'in eski futbolcuları ne yapıyorlar?


1. Ronaldo

Belki de Los Galacticos’u Los Galacticos yapan oyuncuların başında gelir gerçek Ronaldo. 90 ve sonraki nesiller genelde gerçek Ronaldo’nun, Cristiano Ronaldo olduğunu düşünse de bizim için Brezilyalı olanı Ronaldo’dur. Şimdilerde biraz göbek yapmış ve kelleşmeye başlamış vücuda sahip. Futbol hayatında sonra birçok skandala imza atan Brezilyalı, şimdilerde A1 Team Brazil isimli motorsporu takımının sahibi. Aynı zamanda profesyonel bir poker oyuncusu. Eklemekte fayda var, Ronaldo’nun oğlu Ronald, Brezilya’nın yıldız takımına seçilerek, babasının yolundan emin adımlarla ilerliyor.

brazil ronaldo real madrid ile ilgili görsel sonucu

2. Zidane

Nam-ı değer Zizou. Cezayir asıllı Fransız oyuncu, Los Galacticos takımının yaratıcı ayağıydı. Ronaldo’ya akıl almaz paslar atıp, oyunu kendi kurardı. Her ne kadar Real Madrid’in yıldızlar topluluğu olduğu zamanlarda kupa kazanamadıysa da, şimdilerde eski takımın başında Portekizli Ronaldo’yu çalıştırarak başarıdan başarıya koşuyor.

Zidane real madrid ile ilgili görsel sonucu

3. David Beckham

Manchester United’dan gelen ve Los Galacticos’un yakışıklı yüzü olan Beckham, her zaman tartışmalara konu olurdu. Kimileri yakışıklı olduğu için Real Madrid de oynadığını belirtse de, diğerleri İngiliz futbolcunun ne kadar yetenekli olduğundan bahsederdi. Beckham şimdilerde yine yakışıklılığını kullanarak filmlerde ve reklamlarda oynuyor. Onu Los Angeles’taki herhangi bir prestijli davette veya spor etkinliklerinde görebilirsiniz.

David Beckhamreal madrid ile ilgili görsel sonucu

4. Luis Figo

Barcelona’dan Madrid’e geçen Portekizli, bütün Barça taraftarının tepkisine maruz kalmıştı. Katalanlar bu transferi ihanet olarak adlandırmış, döndüğü ilk maçta sahaya domuz kafası fırlatılmıştı. Şimdilerde yardım kuruluşları temsilcisi olan Portekizli, aynı zamanda İnter kulübünün dünya temsilcisi. Ek olarak Network90 isimli futbol bazlı networking sitesinin de sahibi.

Luis Figo real madrid ile ilgili görsel sonucu

5. Roberto Carlos

Bir zamanlar Fenerbahçe’de de oynayan ve belki de dünyanın en iyi sol beki olan Carlos, sol ayağıyla attığı çift falsolu frikikle adını Los Galacticos’un efsanelerine yazdırmıştı. Bugünlerde Real Madrid’in altyapı koordinatörü olan Brezilyalı, geçmiş senelerde Akhisar ve Sivasspor’u çalıştırmıştı.

Roberto Carlos real madrid ile ilgili görsel sonucu

6. Iker Casillas

Real Madrid’in kalesini 16 yaşında korumaya başlayan İspanyol kaleci, Los Galacticos’un en az göze çarpan isimlerinden. Şimdilerde Porto’nun kalesini koruyan Real Madrid’in efsanevi file bekçisi, Madrid’e ayrılığından dolayı birazcık kırgın.

Iker Casillas real madrid ile ilgili görsel sonucu

7. Raul Gonzalez

Kimi zaman Ronaldo ile kimi zaman Micheal Owen ile çift forvet oynayan İspanyol forvet, Los Galacticos ekibinin “el capitan”ıydı. 2015’te New York Cosmos’da futbolu bırakan Raul, bugünlerde Real Madrid temsilcisi olarak emekliliğin tadını çıkarıyor.

Raul Gonzalez real madrid ile ilgili görsel sonucu

8. Iván Helguera

Los Galacticos’un bel kemiği olan Helguera, önünde oynayan yıldızların cefasını çeken bir stoperdi. Emekliliğinin ardından futbol sektöründen çekilen Helguera’nın şu anda ne yaptığı bilinmemekte.

Iván Helguera real madrid ile ilgili görsel sonucu

9. Michel Salgado

Madrid’in bir diğer tecrübeli stoperi olan Salgado, Real’den ayrılırken düzenlediği basın toplantısında ağladı. Şimdilerde ise Cebelitarık Ligi’nde mücadele eden bir takımın sahibi.

Michel Salgado real madrid ile ilgili görsel sonucu

10. Thomas Gravesen

Los Galacticos’un kirli işlerini yapan Danirmarkalı ön libero, Real’e gelmeden önce Everton’da bir idoldü. Emeklilikten sonra futboldan kazandığı parayı yatırıma koyan oyuncu, şu anda Las Vegas’da yaşamakta.

Thomas Gravesen real madrid ile ilgili görsel sonucu

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Los Galacticos Şimdilerde Ne Yapıyor?

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap