Game of Thrones: Süper Lig


Aşağıdaki yazıların çoğunda spoiler bulunmaktadır, henüz anlattığımız bölüme gelmemiş ya da hiç izlememiş olan okuyucularımız yazıyı okumasın, amaaan okuyun bu saatten sonra 7 sezon izlemekle kim uğraşacak…

Fatih Terim – Ned Stark

Terim son günlerde yaptığı açıklamalarla istifa etmediğini, aksine kovulduğunu ve bu durumdan çok rahatsız olduğunu belirtti. Tıpkı ilk sezonda 9. bölümde boynu vurulan Ned Stark gibi. İki olayda halk üzerinde büyük şaşkınlık yarattı. Tabi Ned Stark’ın ölmesine bütün izleyiciler üzülürken Fatih Terim’in kovulmasına kaç kişinin üzüldüğü meçhul.fatih terim ile ilgili görsel sonucu

ned stark head ile ilgili görsel sonucu

Cengiz Ünder – Bran Stark

Altınordu’dan Başakşehir’e 4.7 milyon € karşılığı gelen genç oyuncu, Roma’ya 13.4 milyon €’ya transfer oldu. Cengiz, Roma’ya gittikten sonra seviye atladı, başka bir oyuncu oldu sanki. Hatta Dzeko onun hakkında “İlk başta bu çocuk bu kadar eder mi diye düşünüyordum, sonra antrenmanda yaptıklarını görünce fikrimi değiştirdim.” dedi. Bran Stark’da ilk sezonda kaleden düşüp yarı felçli duruma düştükten sonra hayatı bambaşka bir yolda ilerledi. Tree-Eyed Raven (Üç gözlü karga) olma yolunda duvarı aşıp türlü maceralar yaşayıp bambaşka biri oldu. Eski Bran’den eser yok kısacası tıpkı eski Cengiz gibi, hatta son bölümde ablası Sansa’yla karşılaştığında küçük Bran gitmiş adeta duyguları alınmış biri vardı sanki. Ek olarak ikisinin de ne kadar efendi ne kadar düzgün çocuklar olduğunu anlatmamıza gerek yok herhalde.

Sosyal medyada Cengiz Ünder patlaması!bran-stark-and-three-eyed-raven-hd.jpg

Gökhan Gönül ve Caner Erkin – Bolton Ailesi

Bu iki oyuncu belki de mevkilerinde Türkiye’nin en iyisiydi, Fenerbahçe’de biri sağdan biri soldan fırtına gibi esiyorlardı adeta. Geçen sezon sonunda artık neler geçtiyse oyuncular ve takım arasında ikisi de Beşiktaş’la anlaştı sözleşmelerinin bitiminde. Adeta Fenerbahçe’yi ve Fenerbahçeli taraftarları arkalarından bıçakladılar. Tıpkı Red Wedding’de Kuzey’in Kralı Rob Stark’ın düğününde Bolton Ailesi’nin Stark’ların en büyük düşmanı Lannister Ailesi’yle anlaşıp Stark ailesi mensuplarını öldürmeleri gibi. Tabi sonunda Bolton’lar Stark hanedanlığına karşı Piçlerin Savaşı’nda (Battle of the Bastards) bozguna uğrayınca ailenin soyu tükendi. Gökhan ile Caner ise Beşiktaş ile şampiyon oldu o ayrı konu.

gökhan gönül caner erkin ile ilgili görsel sonucu

red wedding ile ilgili görsel sonucu

Şenol Güneş – Khaleesi

Öncelikle biz cinsiyetçi bir ekip değiliz, bu yüzden kimse alınmasın yok Şenol Güneş’i kadın yaptılar diye… Hikayeleri benziyor sadece. Şenol Hoca Bursaspor’da harikalar yarattıktan sonra Beşiktaş’a imzayı attı. Beşiktaş’ta önce mütevazı bir kadroyla başlasa da hem kendi parlattığı oyuncularla hem de yaptığı transferlerle iyice güçlendirdi takımını ve iki sene üst üste şampiyon oldu. Khaleesi de ilk başta Dothraki halkıyla küçük bir ordu kursa da ordusunu giderek Ejderhalarla, çeşitli ailelerle  ve paralı askerlerle güçlendirdi. Yedi krallığın kraliçesi olmak için emin adımlarla ilerliyordu ki 7. sezonda verdiği hatalı kararlarla  eski gücünü kaybetti. Beşiktaş’ta şu anda Atınç’ın sakatlanmasından ötürü stoperde ve forvet mevkilerinde sıkıntı çekmekte. Bakalım Şenol Hoca’nın kaderi Khaleesi ile aynı olacak mı?

şenol güneş ile ilgili görsel sonucu

khaleesi ile ilgili görsel sonucu

Numan Çürüksu – Jon Snow

Osmanlıspor’un stoperi Numan’ı 2 sene önceye kadar kimse adını bile duymamıştır. 2014-2015 sezonunda Kayseri Erciyes’ten Osmanlıspor’a transfer olan Çürüksu geç keşfedilen değerlerden. Geçtiğimiz sezon Avrupa Ligi’nde birkaç kez haftanın karmasına girmiş, adeta hiçlikten en tepeye çıkan bir oyuncu olmuştu. Jon Snow’da aynı şekilde Stark ailesinin sevilmeyen bir pici olarak doğmuş, daha sonra  Night Watch’a katılıp kendi emekleriyle oranın komutanı olmuştu. Şimdilerde ise Snow, Kuzey’in Kralı olarak anılıyor. Tıpkı Numan gibi o da hiçlikten en tepeye yükselenlerden.

numan çürüksu ile ilgili görsel sonucu

jon snow ile ilgili görsel sonucu

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Game of Thrones: Süper Lig

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap