Fenerbahçe’de İlaç Aboubakar

Yönetim, golcü adayları listesinin başında yer alan Aboubakar için girişimlerine tam gaz devam ediyor


Yönetim, golcü adayları listesinin başında yer alan Aboubakar için girişimlerine tam gaz devam ediyor. Sarı lacivertliler, Kamerunlu yıldızı bu hafta İstanbul’a getirmeye kararlı.

Taraftarlar bu hafta iki transferi birden bekliyor. Yönetimse önce Gustavo Gomez’i ardından Vincent Aboubakar’ı açıklamak için kolları sıvadı. Gomez için Trabzonspor’un devreye girmesinin ardından Paraguaylı oyuncuya ağırlık verildi ancak Aboubakar’a imza attırmak adına yapılan çalışmalar da son sürat devam ediyor. Kamerunlu oyuncu, Fenerbahçe için Türkiye’ye dönmeye hazır. Bu transferi zorlaştıran olay, Aboubakar’ın bonservisinin bir bölümünün Lorient’de kalanının ise Porto’da olması. Fransız ekibinin 6 milyon Euro’dan aşağı inmemesi ise en büyük sorun.

FFP nedeniyle Fenerbahçe’nin, Kjaer ve Stoch’un satılmasının ardından 13.5 milyon Euro (55.75 milyon TL) bütçesi vardı. 5 milyon Euro’ya (20.8 milyon TL) Soldado, 7 milyon Euro’ya da (28.9 milyon TL) Giuliano alınınca elde 1.5 milyon Euro kaldı. Eğer başka bir satış olmazsa, Aboubakar’ın bonservisi alınsa bile UEFA listesine adı yazılamayacak ve sadece lig ile kupada görev yapabilecek.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe’de İlaç Aboubakar

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap