Ezri Konsa Gözlem Raporu


Ezri Konsa

Ön Oyuncu Tanımı ve Kişisel Bilgileri:

Uyruk: İngiltere

Doğum tarihi/Yaş: 06.04.1998 (19)

Kulüp:  Charlton Athletic

Kulüp Kariyeri Resmi Maç sayısı :52

Mevki: Stoper

Yan Mevki:  Sağ bek merkez orta saha

Ayak :Sağ

Boy: 1,84 cm

Güncel Piyasa Değeri (Transfermarkt): 500 BİN EURO

Sözleşme bitiş tarihi: 30.06.2020

Profil ve Kulüp Kariyeri

Ezri Konsa, 6 Nisan 1998 yılında Londra‘nın 32 semtinden biri olan Newham da dünyaya geldi. Semt, Londra’nın doğusunda Thames Nehri’nin kuzeyinde yer almaktadır. Futbola semt takımlarında başlayan Ezri 2009 yılın da Charlton Athletic kulübünün alt yapısına katıldı. 2015 yılının Aralık ayında profesyonel sözleşme imzalayarak A takım ile antrenmanlara çıkmaya başladı. Profesyonel sözleşme imzaladığı sezon Charlton Athletic, Championship de küme de kalma mücadelesindeydi ve genç Ezri bu sezonda 1 kez kadroya girse de forma şansı bulamadı. Fakat teknik adam Russell Slade, Ezri Konsa dahil bir çok genç isme 2016/2017 sezonun da güvenerek formayı emanet etti. Ezri Konsa 2016/2017 sezonunda League One da 32 olmak üzere toplam da 39 karşılama da forma giydi. Ezri, Charlton Athletic formasıyla ilk maçına İngiltere Lig Kupasın da Cheltenham Town’a karşı çıktı. Ligde ise Northampt. Town karşısında ilk defa forma giydi. Ezri Konsa’nın sürekliliği ve performansı sayesinde İngiltere U-20 Milli takımına ilk defa 2017 yılının Mart ayında menajer Paul Simpson tarafından çağrıldı. 2017 U-20 Dünya Kupasının sahibi İngiltere’nin dünya kupasında ki kadrosunda da bulunan Ezri Konsa Şampiyon kadroda yarı final maçının son anlarında oyuna girerek forma giydi. Ezri Konsa kulübü tarafından 2016/2017 sezonunun da yılın genç oyuncusu ödülünü de aldı.  Liverpool ve Everton tarafından takip edilen bir oyuncu olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

 

GÜÇLÜ YÖNLERİ: Çok Yönlü, Hız, Pozisyon bilgisi ve Fizik Kalitesi

Ezri Konsa’nın boyunun diğer stoperler kadar uzun olmaması onun için sorun yaratacağı düşünülse de Fiziğinin şekli ve gücü sayesin de bu konu da ki sıkıntıları yaşamadan es geçiyor. Bir stoper için gayet hızlı bir yapıya sahip olan Ezri, Sağ bek ve Merkez  Orta Saha oynadığı zamanlarda da maçın içinde aktif bir şekil de bu hızını kullanabiliyor fakat stoper mevkisinde onun hızı gerçekten onu diğerlerinden ayıran bir özelliği.

Çok yönlü bir oyun yapısına sahip olan Ezri Stoper’in dışında Sağ bek ve Merkez Orta sahada da görev aldı ve pozisyon bilgisinin ona kattığı şeyler sayesinde bu mevkilerde de güzel performanslar ortaya koydu. Pas alışverişlerinde de başarılı olan Ezri defans ile orta-hücum hattı arasında sigorta görevini üstlenerek takım arkadaşlarının eksiklerini kapatan bir yapıya sahip.

 

ZAYIF YÖNLERİ: Deneyim – Taktik Birikim- Konsantrasyon ve Uyanıklık

Ezri Konsa ileri de çok büyük bir stoper olabilecek potansiyel de bir oyuncu ancak bunun için devamlı bir şekilde daha üst liglerde sürekli bir şekil de oynamaya ihtiyacı var. Premier Lig de forma giymesi için taktik birikimini ve saha içi tecrübesinin de daha fazla artırması gerekiyor. Bir stoper’in mevkisinin en iyisi olması için Taktiksel bilgi/birikimin yanında 90 dakika boyunca konsantrasyon’un hep üst seviye de olması ve Uyanık belki de bir tilki gibi “kurnaz” olarak Hücum hattında ki oyuncuların hamlelerini bir adım önceden düşünüp ona göre hareket etmesi gerekiyor. Bu konuda da kendisini geliştirirse hiç şüphe yok ki yakın bir zaman da Premier lig ekiplerinin kadrosun da yer alacaktır.

GELECEK DE ONU NELER BEKLİYOR:

Ezri Konsa’nın artık bu sezon devre arasında veya sezon sonunda en azından Championship veya başka bir ülkenin Ana Ligin de forma giymesi gerekiyor. Bir Premier Lig klübü satın alıp kiralama yöntemini de kullanabilir. Potansiyeli gerçekten üst düzey olan Ezri bu potansiyeli tam anlamıyla açığa çıkartacak bir Teknik adamla Premier Lig seviyesine çıkabilir. Başta; Liverpool ve Everton olmak üzere birden çok Premier Lig ekibi tarafından sürekli izlenen Ezri’nin ismini yakın zamanda sıkça duymaya başlayacağız. Bu sezon sonuna kadar belki Süper Lig ekiplerimizin proje transferi olabilecek bir oyuncu olan Ezri’yi gelecekte almak bizim kulüplerimiz için imkansız olacaktır.

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ezri Konsa Gözlem Raporu

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap