Demirören: “Milli Takıma Prim Yok, Arda Dönüyor”

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören, canlı yayında değerlendirmelerde bulundu


Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören, canlı yayında değerlendirmelerde bulundu.

İşte Demirören’in sözlerinin tamamı:

3 bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Senelerdir olması gereken toplantıyı bugün yapabildik. Yeni sezonun tedbirlerini hep beraber tartıştık. Spordaki şiddeti konuştuk. Bir başkanın bir başkanı dövmesinden, Samsun’da yaşanan olaylara dek konuştuk.

Bir başkan bir başkanı dövdüyse ve bu başkan 6222’den affedildiyse bu yasa yere gömüldü. Bu yasanın hakim ve savcılar tarafından direkt uygulanması gerekir.

Futbol bir tiyatro, sahne oyunu, eğlence. Bundan faydalanmanız lazım. Federasyonun görevi organizasyon, güvenlik bizim görevimiz değil. O maçta 2000’e yakın güvenlik görevlisi vardı. Galatasaray, Fenerabahçe ve Beşiktaş maçlarından daha fazla güvenlik görevlisi vardı. Burada hatalı kim diye aramamız lazım, bunu nasıl düzeltiriz diye bakmamız lazım. 6222’nin adli tarafının tamamen uygulanmasıyla bu sorunu çözeriz.

TFF GEREKENİ YAPTI

Bundan sonraki kupa finallerinde e-bilet uygulanacak. Süper Kupa maçındaki bütün biletler T.C kimlik numarasıyla basıldı. Yakalanan kişiler de bundan dolayı bulundu. Demek ki biz TFF tarafından gerekli uygulamaları yapmışız.

Bizim verdiğimiz cezalar kurumların kendi kendine aldığı kararlardır. Hukukçularımız talimatlara göre ceza verirler. Ben kimseye şu kulübe ceza verin, şundan kaldırın diyemem. Camialar, yöneticiler, seyircilerimiz yaptığı her hareketin TFF karşısında bir bedelinin olduğunu bilmelidir.

Ben kurulların verdiği kararları sizlerle birlikte öğreniyorum. Atanan hakemleri sizle öğreniyorum. Önceden öğrenmiyorum. Ben de cezaları açıklandıktan sonra öğreniyorum. Eski Türkiye’yi, yeni Türkiye’de uygulamaya kalkmasınlar.

Siyasi olaylarla tribünlerin içine giren var, provokatörler var. Bizim masum taraftarlarımızın bunları engellemesi lazım. Türkiye bir mücadele veriyor. FETO ile kavga ediyoruz. Amaçları huzuru bozmak. Türkiye’de 2 önemli mevzu var. Bir siyaset, iki futbol. Buna medyasıyla her şeyiyle alet olanlar var.

Hüsnü Güreli uygulanan cezaların artırılması talebinde bulundu, cezanın ertelemesi olmasın diye bu teklifi yaptı. Sayın Adalet Bakanımız buna olumlu baktı. Her beraber bunun altında kalkacağız. Tabancayla gelen var maça. Baltayla geliyor, siz nereye geliyorsunuz? Şimdi maça gelene kadar, şehirden çıkarken de aramalar başlanacak. Öbür adım da tekrar demir parmaklıkları stada getirmek olur, bu da bizim için çok büyük bir yara olur.

TAZMİNAT KONUSUNDA TERİM GÖRÜŞMESİ OLACAK

Hocamızla yollarımız ayrıldı. Ben kendisine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.. Önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Yönetim kurulunda yapılan konuşmaları değerlendirip bir karar vereceğiz (tazminat). Hocamızla ayrılmamız gerektiğine inandığımız için yönetim kurulu ile birlikte böyle bir karar aldık. Biz hocamızla konuşarak, anlaşarak ayrıldık. Ona ayrılmamız gerektiğini anlatarak ayrıldık. Anlaşarak ayrıldık dediğimiz o zaten. Tazminat konusunda kendisiyle konuşacağız, ona göre bir değerlendirme yapacağız. Kendisiyle karşılıklı olarak konuşacağız.”

MİLLİ TAKIMA PRİM YOK

Bu yıl Milli takıma prim vermiyoruz, katılın bakarız dedik. Milli takım öncelikle milli duygudur.

YABANCI KURALIYLA İLGİLİ

14 yabancı kuralı bence doğru. Bu kuralla oyuncularımız gelişecek dedik. 5-6 futbolcumuz gitti. Problem altyapı.

VIDEO HAKEM UYGULAMASI

Video hakem uygulamasını devre arasına yetiştirmeye çalışıyoruz. Başlamış sezonda sistemin başlamasına kulüpler karar verecek. Ben futbolda teknolojiye karşıyım. Futbolun zevki, hata. Bu kadar izlenmesinin nedeni bu. Teknoloji ağırlaştırıyor.

ARDA TURAN İLE LUCESCU’NUN GÖRÜŞMESİ OLUMLU GEÇTİ

Biz Arda kaptanımıza idari ceza vermiştik, verdiğimiz ceza süresiz kadro dışı değildi. Önümüzde Kosova maçı vardı ve bir ara vardı. Arda kaptanımız Milli takımı bıraktığına dair kendisi bir açıklama yaptı. Lucescu’yla yaptığı görüşme olumlu geçti. Arda’ya bizim tarafımızdan kapanan bir kapı yok, ayrılık kararını kendi verdi. Arda bu kararından vazgeçerse, hocamızla görüştüğüne göre geri dönebilir, kapımız açık.”

LUCESCU GALATASARAY’I KABUL ETMEDİ, ONDAN SONRA GÖRÜŞTÜK

Milli takım için Şenol Güneş ile dört maç için görüştük. Fikret Orman’dan izin almamız gerekiyordu. Fikret Orman da bu milli bir dava diyerek görüşmeye sıcak baktı. Çalıştığı takıma zarar vermeyecekse çalışmak istedik. Takıma zarar verebileceğine inandığı için kabul etmedi. Kulüp çalıştıran başka bir teknik adamla görüşmeyi istemedik. 13 senedir herkesin getirmek istediği Lucescu’ya gittik. Şenol hocadan cevap aldıktan sonra sayın Lucescu’yu aradım. Galatasaray’ı kabul etmediğini söyledi ve anlaştık. Mircea Lucescu ile mukavelemizde tazminat maddesi yok, o da bilinsin.

Türkiye’de hiçbir zaman ligler yarım kalmadı. Her sezon bitti. Ne demek bu sezon bitmeyecek? Federeasyonu biz yönetiriz, yönettirmem ben.

Muz kabuğu bir tuzaktır. Futbolun içinde olan her başkanın ayağının atlında muz kabuğu vardır. 15 yıldır benim ayağımın altında muz kabuğu vardı, ben bu muz kabuklarını tek tek alıp çöpe attım.

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demirören: “Milli Takıma Prim Yok, Arda Dönüyor”

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap