Cenk Tosun Karar Verdi

Cyrstal Palace ile Newcastle United kulüpleri Cenk Tosun için kıran kırana bir yarışın içine girdi


Vida ve Sosa transferinde maddi sıkıntı yaşayan Beşiktaş yönetimi bu krizi aşabilmek için tüm umutlarını Cenk Tosun’a bağladı. Siyah-beyazlı takımda gösterdiği başarılı performansla İngiliz kulüplerinin dikkatini çeken golcü futbolcu için Cyrstal Palace ile Newcastle United kulüpleri kıran kırana bir yarışın içine girdi.

Cenk Tosun için 8 milyon Pound’luk teklif yapmayı planlayan Newcastle United’ten önce Cyrstal Palace, Beşiktaş’a 10 milyon Pound önerdi. Bu teklifle Newcastle’ın önüne geçen Cyrstal Palace, Cenk Tosun’a ise senelik 2.5 milyon Euro teklif etti. Başkan Fikret Orman’ın Cenk’i 12 milyon Pound’dan aşağıya satmayacaklarını ifade ettiği öğrenildi. Orman, ayrıca golcü oyuncunun gitmek istemesi halinde bu transfere onay verebileceğini de bildirdi.

Transferle ilgili son sözü siyah-beyazlı yönetime bırakan Cenk Tosun’un ise şu an için A Milli Takım’a motive olduğunu belirterek, Beşiktaş dışında bir takımın formasını yıllık 3 milyon Euro verilmesi halinde giyeceğini söylediği kaydedildi.

Beşiktaş’ın son 2 yılda kazandığı şampiyonluklarda büyük pay sahibi olan Cenk’in,”Benim önceliğim kulübümün para kazanması. Ama ben burada çok mutluyum. Böyle bir mutluluğu bırakmanın bir bedeli olmalı. Beşiktaş’ın menfaatleri önceliktir benim için.” diye konuştuğu belirtildi.

Beşiktaş yönetiminin, Cenk Tosun’un ayrılma ihtimali nedeniyle başta Demba Ba olmak üzere üst düzey bir golcüyü 1 seneliğine kiralamayı planladığı ifade edildi. Teknik direktör Şenol Güneş’in ise Cenk’in satışına soğuk baktığı ancak astronomik bir rakam olması halinde kulüp çıkarlarını ön planda tutacağını dile getirdiği vurgulandı.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cenk Tosun Karar Verdi

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap