Birbirinden İlginç 9 Halı Saha Tiplemesi

Maçlarda görmeye alıştığımız birbirinden ilginç halı saha tiplemelerini derledik


1. Amatörde Oynayan Çocuk

Bu tipler, halı saha futbolunda adeta bir Messi, bir Cristiano Ronaldo olurlar. Gerçek futbol sahasında yapamadığı hareketleri, halı sahada denerler. Hangi takım amatörde oynayan çocuğa sahipse, maçı alır.

amatör küme ile ilgili görsel sonucu

2. Adam Eksik Diye Son Anda Çağrılanlar 

Bu tiplerin hikayesi biraz acıklıdır. Hayatlarında futbola çok yer vermeseler de arkadaşlarını eksik bırakmamak için emanet şort ve ayakkabılarla gelip halı sahada ter dökerler. Genellikle de kaleci görevi verilir bu tiplemelere. Selam olsun bütün adam eksik diye halı sahaya gelen koca yürekli insanlara.

30 yaş halı saha ile ilgili görsel sonucu

3. 50 Yaşında Göbekli Amca

Bu amcamız artık halı saha kariyerindeki son demlerini yaşamaktadır. Kendini Totti zannetse de futbolu koşmadan oynamayı tercih eden bu tipleme, genelde yenilginin sorumlusunu takım arkadaşları olarak belirler. Kendisi mükemmel paslar atsa da takım arkadaşları o paslara yetişememektedir (!)

totti ile ilgili görsel sonucu

4. Allah’ını Seven Defansa Gelsinciler

Bütün maç ileride oynayıp hiç geri dönmeyen bu tipler, yorulunca defansa döner. Takım arkadaşlarından kendisinin yapmadığını yapmalarını isteyip “Allah’ını seven defansa gelsin.” diyerek adeta ufak bir cihat başlatma girişiminde bulunurlar.

allahını seven defansa gelsin ile ilgili görsel sonucu

5. İllaki Kazanmak İçin Oynayanlar

Bu oyuncular adeta hırs küpü olup, halı saha maçını Şampiyonlar Ligi Finali gibi oynar. Takımı kazanmışsa ondan iyisi yoktur ama; şayet kaybetmişseler soyunma odasında adeta Fatih Terim’e dönüşerek takım arkadaşlarını fırçalarlar.

şampiyonlar ligi ile ilgili görsel sonucu

6. Boş Kale Kaçıran Yetenek Abideleri

Genellikle forvet mevkisinde gördüğümüz bu tür, kendini çok yetenekli zanneder. Fakat arkadaş o kadar yeteneklidir ki kaleyle baş başa kaldığı zaman, topu ya direğe ya da auta atarlar. Sonra da bir bahane bulup yeteneksizliklerini saklamaya çalışırlar.

güiza direk ile ilgili görsel sonucu

7. Her Temasa Faul Diyenler

Sokak futbolu oynamayıp sadece halı saha topçusu olan “her temasa faul diyenler”, herhangi bir ikili mücadelede hemen faul diyerek oyunu durdururlar. Bu tiplemeler için, kendi takımındakiler dahil olmak üzere, bütün oyuncular tarafından “bir dahaki maça çağırmayalım” dense de adam eksikliğinden yine gelirler.

kendini yere atan futbolcu ile ilgili görsel sonucu

8. Karı Oyunu Değil Bu Diyenler

Öncelikle bu tiplemeleri cinsiyetçi yaklaşımlarından ötürü kınayarak Şenol Güneş – Khaleesi benzetmemizi göstermek için şu içeriğimize göz atmalarını diliyoruz. “Her temasa faul diyenler”in anti maddesi olan bu tür, futbolu çok sert oynayarak, adeta karşı takıma sahayı zindan eder.

football fouls ile ilgili görsel sonucu

9. Hem Oyuncu Hem Teknik Direktör

Çoğunlukla yetenek olarak kısıtlı ama teknik direktörlük açısından yetenekli olan oyunculardır. Maçın içinde direktiflerle takım arkadaşlarını yöneten bu tür, kendisinin bir Mourinho, bir Guardiola olduğunu zanneder.

mourinho ile ilgili görsel sonucu

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birbirinden İlginç 9 Halı Saha Tiplemesi

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap