Türkiye – Rusya Değerlendirmesi

Eurobasket 2017'ye Rusya mağlubiyetiyle başlayan 12 dev adamın ilk maçını Serhan Çalışkan değerlendirdi


Ev sahibi olduğumuz Eurobasket 2017’de ilk maçımızı Rusya karşısında oynadık. Karşı takıma baktığımız zaman tecrübeli oyuncuları fazla olan, uzunlarını çok iyi kullanan bir takım. Bizim için maçın kilit noktası Shved’i baskı altına alıp onları b planlarına itmekti. Maçın başında bunu başardık fakat bu sefer dış şutlarla farkı açmayı başardılar. Bobby Dixon, sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkarıldığı için Sinan’ın performansı çok önemliydi fakat kaptan günün kötü isimlerinden biriydi.

İkinci çeyrekte Kenan’ın etkili oyunuyla havayı yakaladık ve Semih Erden’i topla buluşturmaya başladık. Uzun rotasyonumuzdaki iki oyuncumuz Sertaç ve Semih’in faul problemine girmesinden sonra Avrupa’nın en iyi hücum ribaundu alan oyuncularından biri olan Kurbanov ile ekstra skorları bulmaya başladılar.

Maçın son bölümüne gelirken Cedi’nin enerjisi ve Erkan’ın bench katkısıyla rüzgarı lehimize çevirdik. En büyük dış şut tehditimiz olan Melih’e pozisyon hazırlayamasak da Cedi’nin top çalmaları ve bulduğu skorlarla öne geçmeyi başardık. Ancak Semih’in aldığı 5. faul ile Rusya kontrolü eline aldı ve tecrübeli ismi Shved’in 3’lüğü ile farkı açmayı başardı. Maç boyunca Ufuk Sarıca’nın en büyük silahı olan hızlı hücumları çok iyi değerlendiren millilerimiz, son bölümde 3 tane turnikeden boş döndü ve ilk maçımızdan 76-73’lük yenilgi ile ayrıldık.

Shved’i 7 top kaybına ittiğimiz bir maçta kaybetmemizdeki en büyük etken Rusya’nın faul çizgisinden bulduğu 32 sayıydı. Bir sonraki rakip Büyük Britanya. Hücumda hızlı fakat savunmada eksikleri olan bir takım. Bu karşılaşmadan taraftarlarımızın da desteği ile ilk galibiyetimizi çıkaracağımıza inancım tam.

Maçın detaylı analizini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye – Rusya Değerlendirmesi

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap