Eurobasket Oyuncuları, FIBA’ya Top Değişim Talebinde Bulundu

Eurobasket 2017'de takım kaptanları FIBA'ya topların değişimi talebinde bulundu


Eurobasket 2017’nin başlamasıyla oyuncuların top ile ilgili sorunları gündeme geldi.

Eurobasket oyuncuları, performanslarını etkilediği gerekçesiyle turnuva topundan ‘sürekli temas’ özelliğinin kaldırılması ve yeni top seçiminde kendilerinden fikir alınması talebinde bulundu.

Avrupa Oyuncular Birliği’nin FIBA’ya talep mektubu şu şekilde:

“Eurobasket turnuvasına katılan takımların kaptanları ve Uluslararası Milli Takım Oyuncuları Birliği’nin temsilcileri olarak Molten toplarındaki problemler nedeniyle takım arkadaşlarımız ve birçok kişiden şikayet aldığımızı açıklamak isteriz. Geçen yaz dahil edilen ‘sürekli temas’ özelliği özellikle maç sonlarında top ıslandıkça oyunda direkt olarak sorunlara neden olmaktadır.

Turnuvanın ardından bu özelliğin kaldırılmasını ve yeni seçilecek topta aktif oyunculara danışılmasını öneriyoruz. Bu problem parkedeki performansımızı direkt olarak etkilediği için son derece ciddi bir sorundur.

Molten FIBA, ülke federasyonları ve oyuncular için önemli bir partner olduğu için bu problemleri çözmek amacıyla pozitif bir yaklaşım sergilemek istediğimizi belirtiyoruz. 2007’de NBA’de de Spalding firmasıyla benzer bir sorun yaşanmış ve üç taraf da sorunu çözmek için birlikte çalışarak başarılı olmuşlardır. Böylece sponsorluk anlaşmasına bir gölge düşmemiş, geleceği belirsizliğe sürüklenmemiştir.

Bu nedenle biz de Avrupalı Oyuncular Birliği aracılığıyla size bu mektubu gönderdik. Cevabınızı beklemekteyiz.

Boris Diaw, Gigi Datome, Omri Casspi, Jonathan Tabu, Robin Benzing, Adam Hanga, Sinan Güler, Jiri Welsch, Brian Sawoy, Adam Waczynski”

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eurobasket Oyuncuları, FIBA’ya Top Değişim Talebinde Bulundu

giriş yap

parola sıfırla

Back to
giriş yap